زمینه های کاربرد درب های اتوماتیک کدامند؟

امنیتی مانند مراکز نظامی و مکانهای خاص مانند آزمایشگاهها و آشیانه ی پرواز

رفاهی مانند درب های پارکینگ منازل، درب بیمارستانها و غیره

مصرف انرژی مانند درب هتلها، درب فروشگاهها

بهداشتی مانند درب اتاق عمل و برخی آزمایشگاهها

سرعت بخشیدن به کار مانند مکانهای صنعتی

جایگزین نیروی انسانیانواع درب اتوماتیک از لحاظ نحوه کار کدامند ؟

پنو ماتیک = فشار گاز = فشار باد

هیدرولیک = فشار مایعات = فشار روغنی

الکتروموتوری = چرخ دنده = گیربکسانواع درب های اتوماتیک منازل کدامند ؟

پروانه ای - کشوئی - بازویی - زیر سطحی - رولاپ (غلطکی) - زیر سقفیهر یک از انواع درب های اتو ماتیک بر اساس چه عملکردی کار می کنند ؟

نوع عملکرد

پروانه ای تغییر طول جک

کشویی نیروی کششی

بازویی تغییر طول بازو

زیر سطحی نیروی چرخشی وارد برمحور درب

رولاپ نیروی چرخشی وارد از بالا

زیر سقفی نیروی کششی و چرخشی وارد بر دربقسمتهای مختلف درب اتوماتیک کدامند ؟

یونیت مرکزی ( تابلوی فرمان ) - مولد ( تولید کننده ) نیروی حرکتی از قبیل جک ، بازوها و موتور - چشمی ها یا چراغ های مادون قرمز - فلاشر - میکرو سوئیچ - ریموت کنترل ( کنترل از راه دور ) - پایه ها - قفل برقی - قفل مکانیکیمنظور از یونیت مرکزی در سیستم درب اتو ماتیک چیست ؟

جعبه ای است که نقش تابلوی فرمان را دارد و فرمان لازم برای باز و بسته کردن درب از طریق شاسی های متصل به آن و یا سیستم فرمان رادیویی که قسمت گیرنده رادیویی در داخل این یونیت قرار گرفته و با استفاده از یک تراشه الکترونیکی بنام ( میکرو پروسسور یا ریز پردازنده ) کار کنترل درب را بر عهده دارد و فرمان لازم را به موتور و یا شیر های الکتریکی می دهددر سیستم درب اتوماتیک مولد نیروی حرکتی شامل چه قسمتهایی است ؟

جک ها - بازوها - موتوردر سیستم درب اتوماتیک چشمی ها چه نقشی دارند ؟

چشمی ها شامل فرستنده و گیرنده مادون قرمز که به ترتیب با حروف ( تی ایکس ) یا ( آر ایکس ) مشخص می شوند . برای تشخیص موقعیت خود درب یا تشخیص ورود یا خروج اشخاص یا به عبارت دقیق تر برای اطمینان از عدم وجود شخص یا وسیله ی نقلیه در هنگام بستن درب استفاده می شودنقش فلاشر در سیستم درب اتوماتیک چیست ؟

یک لامپ چشمک زن قرمز رنگی است که بر روی درب اتوماتیک نصب می شود تا عابرین را از وضعیت فعلی درب آگاه سازدمیکرو سوئیچ در سیستم درب اتوماتیک چه کاربردی دارد ؟

در موقعیت های مختلف باز و بسته شدن درب توسط قسمت مکانیکی ، باز یا بسته می شود و بدین طریق با وصل یا قطع جریان ، یونیت مرکزی را از موقعیت فعلی درب آگاه می سازدمنظور از ریموت کنترل در سیستم درب اتوماتیک چیست ؟

ریموت کنترل به معنی کنترل از راه دور بوده و در سیستم درب اتوماتیک با استفاده از ریموت کنترل می توان درب را از راه دور باز یا بسته نمود برای این منظور حتما بایستی قسمت گیرنده را در داخل یونیت مرکزی نصب کردقفل برقی و قفل مکانیکی چه اهمیتی در سیستم درب اتوماتیک دارد ؟

با توجه به اینکه درب ها معمولا از لحاظ حفاظتی و حراستی مهم هستند برای قفل نمودن آنها در برخی از شرایط از قفل برقی و در شرایط دیگر از قفل مکانیکی یا کلونی استفاده می شودمنظور از راه بند الکتریکی چیست ؟

برای کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه از راه بند الکتریکی استفاده می شود که در حالت معمول شامل یک میله با یک وزنه در انتهای آن به صورت افقی در مسیر وسیله نقلیه قرار می گیرد تا از عبور وسایل نقلیه غیر مجاز جلو گیری کندمراحل راه اندازی یک سیستم درب اتوماتیک کدامند ؟

نصب تابلو و تجهیزات مکانیکی و الکتریکی سیستم

تکمیل سیم بندی تابلو و تجهیزات سیستم

تنظیم یا به اصطلاح ریگلارژ میکرو سوئیچ های مسیر حرکت درب

تست پله به پله ی مراحل باز و بسته شدن درب

تنظیم میکرو پروسسور روی حالت عملکرد مطلوبتابلو و تجهیزات مکانیکی و الکتریکی سیستم درب اتوماتیک چگونه نصب می شود ؟

هر سیستم درب اتوماتیک با مشخصات خاصی که دارد براساس دستور العمل سازنده آن و مطابق با استاندارد های سیم کشی ساختمان نصب می شودتابلو و تجهیزات الکتریکی درب اتوماتیک چگونه سیم بندی می شوند ؟

هر برد الکترونیکی برای راه اندازی نیاز به یک ولتاژ تغذیه ی مستقیم خاص خود دارد و عامل اصلی حرکت در سیستم درب اتوماتیک موتور الکتریکی می باشد و هر موتور الکتریکی می تواند یک سرعته یا چند سرعته باشد ، چپ گرد یا راست گرد باشد که چگونگی ایجاد هر کدام از این حالات با سیم های ورودی به موتور مشخص می گردد و تعدادی سنسور از قبیل میکرو سوئیچ ها ، فرستنده و گیرنده های مادون قرمز به محل خود بر روی برد کنترل نصب می گردد

تماس با ما

تهران , ستارخان، بلوار گلاب پلاک 53 طبقه 5 واحد 14

تلفن 5 - 44278823 021

فکس 44278821 021

ایمیل pertecco@gmail.com

ما را دنبال کنید

تلگرام

اینستاگرام

فیس بوک

گوگل